Kampanie

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” 2020

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, której zaspokojenie daje możliwość prawidłowego i zdrowego funkcjonowania we współczesnym świecie. W trwającej kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzonej na Mazowszu przez samorząd województwa Mazowieckiego i WORD-y przy udziale policjantów, ratowników medycznych, strażaków dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych na drodze.

W najbliższym czasie w szkołach podstawowych podczas akcji „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny” uczniowie spotkają się z ratownikami medycznymi i zapoznają się z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Pracownicy WORD-u poprowadzą zajęcia o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie będą mogli również sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze na torze rowerowym prowadzonym przez policjantów.

Podczas zajęć prowadzonych w szkołach uczniowie nie tylko zdobywają cenne informacje, ale także otrzymują zestawy elementów odblaskowych przygotowane przez samorząd województwa mazowieckiego i mazowieckie WORD-y.

Chcąc poszerzyć krąg odbiorców stworzono dodatkowe kampanie. Jedną z nich jest kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”, gdzie uczniowie klas pierwszych otrzymują wyprawkę z elementami odblaskowymi. Kolejną kampanią jest program „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – bezpieczny przedszkolak”. Podczas spotkań maluchy otrzymują maskotki odblaskowe, a przedszkola węże odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo dzieci podczas wyjść poza placówkę.

Harmonogram kampanii na 2020 rok:
l.p. Miejscowość Szkoła Termin
1. Bielsk Szkoła Podstawowa w Bielsku 09 marca 2020
2. Płock Szkoła Podstawowa nr.3 w Płocku 02 kwietnia 2020
3. Łukomie Szkoła Podstawowa w Łukomiu 08 maja 2020
4. Emilianów Szkoła Podstawowa w Emilianowie 01 czerwca 2020
Kampania społeczna „Odblaskowe sołectwo”
Kampania społeczna „Junior rządzi”
Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” 2018

Jak być widocznym na drodze? Na co zwrócić szczególną uwagę w drodze do szkoły? Co zrobić, gdy zdarzy się wypadek? Odpowiedzi na te i inne pytania uczniom udzielą policjanci, ratownicy medyczni, strażacy i pracownicy WORD-ów. Wszystko w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzonej na całym Mazowszu przez samorząd województwa mazowieckiego i WORD-y.

Głównym tematem spotkań będzie bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do i ze szkoły.

 Uczymy przez zabawę. To najlepszy sposób na współpracę z dziećmi. Tak działamy już od wielu lat. Nasza kampania odwiedziła dziesiątki szkół na Mazowszu. W tym roku będziemy wspólnie z policją, ratownikami medycznymi i strażakami uczyć bezpieczeństwa w kolejnych kilkudziesięciu placówkach – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Przez najbliższe 8 miesięcy na uczniów z klas III-IV szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum czeka wiele atrakcji. Obejrzą oni m.in. film „…tak, chcę być bezpieczny” i spotkają się z policjantami, z którymi będą mogli porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, ale też o innych zagrożeniach czyhających na najmłodszych. Ratownicy medyczni omówią z dziećmi zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie będą mogli także sprawdzić swoje umiejętności w jeździe rowerem po specjalnie przygotowanym przez płocki WORD torze rowerowym.

Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymają również zestawy zawierające elementy odblaskowe przygotowane przez samorząd województwa mazowieckiego i mazowieckie WORD-y.

Harmonogram kampanii na 2018 rok:
l.p. Miejscowość Szkoła Termin
1. Goleszyn Szkoła Podstawowa w Goleszynie 29 stycznia 2018
2. Dobrzyków Szkoła Podstawowa w Dobrzykowie 09 lutego 2018
3. Zągoty Szkoła Podstawowa w Zągotach 15 lutego 2018
4. Słupno Szkoła Podstawowa w Słupnie 05 marca 2018
5. Sierpc Szkoła Podstawowa Nr.2 w Sierpcu 16 marca 2018
6. Żyrardów Szkoła Podstawowa Nr.4 w Żyrardowie 27 marca 2018
7. Mszczonów Publiczna Szkoła Podstawowa w Mszczonowie 13 kwietnia 2018
8. Solec Szkoła Podstawowa w Solcu 25 kwietnia 2018
9. Puszcza Mariańska Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej 14 maja 2018
10. Radziwie Szkoła Podstawowa Nr.5 25 maja 2018